KOSGEB Yeni Girişimci Programı Ve Girişimcilik Destek Programında Değişiklik

KOSGEB Yeni Girişimci Programı Ve Girişimcilik Destek Programında Değişiklik

2010 yılından bu yana uygulanmakta olan destek programlarından Girişimcilik Destek Programı’nın, KOSGEB’in yeni vizyonu doğrultusunda ve girişimcilerden gelen taleplerin dikkate alınması ile KOSGEB İcra Komitesi tarafından alınan karar çerçevesinde 1 Ocak 2019 itibariyle yerini Girişimciliği Geliştirme Destek Programı’na bırakacak.

Programın destek oranı arttırılarak %75 olarak belirlendi. Kadın, genç, gazi, engelli ve şehit yakınlarımız için pozitif ayrım gözetilmeye devam edilecek.

Geleneksel girişimcilere verilecek olan destekler istihdam performansına göre verilecek olup, bu vesileyle hem azaltılmış bürokratik süreç odaklı destek alma imkânı sağlanacak hem de istihdam yaratılmasına katkı sağlanmış olacak. Bununla birlikte, tüm başvuru ve ödeme süreçleri e-devlet üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamındaki Yeni Girişimci Programı’na başvurular 01.01.2019 itibariyle alınmaya başlayacak olup, Girişimcilik Destek Programı kapsamındaki Yeni Girişimci Desteği’ne ise 31.12.2018 tarihi saat 23:59’dan sonra yeni başvuru alınmayacaktır. Yeni Girişimci Desteği kapsamında başvuru yapmış ve destek almaya hak kazanılmış işletmeler ilişkin süreçler devam edecektir.

KOSGEB duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.